Miki muster

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 22. avg 2008 12:59 | ogledi: 1.463 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Ker tukaj vse veste, mi boste znali pomagati. Že dalj časa neuspešno iščem zbirko stripov Mikija Mustra - Dogodivščine Zvitorepca, Trdonje in Lakotnika. Stripi so bili zbrani v osmih knjigah, ki jih je nemogoče dobiti oz. kupiti. Nekaj časa nazaj so izšli posamezni stripi pri časniku Delo, vendar iščem stripe, ki so vezani v knjigo. Nostalgija pač.

Hvala in lep pozdrav!

Moycaa

Temo je spremenil(a) Moycaa dne 22. avg 2008 13:02:23

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

22. avg 2008 13:57

Mi imamo prvo izdajo teh stripov, ko so izhajali posamično, enih 20 knjigic. A žal ne grejo od hiše. Mi jih je sodelavka dala popolnoma mirno, jaz pa samo ko sem jih zagledala, sem ostala brez diha. Eni pač ne vejo, kaj imajo. Dobro za nas. Malčica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. avg 2008 14:36

Tudi sama imam te stripe kot Malčica izpred cca 20 let in so zakon. Samo to niso prve izdaje, stripi so kot podlistki izhajali se mi zdi da v TT-ju že takoj po 2. vojni... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. avg 2008 14:41

Jaz bi postopila takole: Poklicala bi na nacionalni radio, drugi program in kontaktirala g. Jureta Longyko, ki je za kultno oddajo Telstar (ob ponedeljkih popoldne) naredil tudi prispevek o gospodu Mustru in njegovem delu. Če kdo, potem ti bo on lepo povedal, kje in kaj se da še kje dobiti ali pa te bo lepo napotil do antikvarja, ki zna to dobiti. Nič bati, je gospod zelo prijazen. Ti kar pokliči. Ena od prednosti velikosti te države je tudi to, da se da relativno priti do kolikot toliko dobrega vira informacij, ker se na nek način vsi med sabo poznamo. Vendelina jr.

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

22. avg 2008 15:55

Tudi sama imam te posamezne stripe izpred 25 let nazaj. In res je kar pravi katka lopatka, niso prva izdaja. Imam vse stripe in vse štiri knjige, ki so takrat izšle. Manjkal mi je le en strip "Trubadurij" in sem se cca. tri leta nazaj pospešeno lotila iskanja. Bila sem v stripalnici v Ljubljani (brez zadetkov), preklicala sem vse knjigarne (ravno tako brez uspeha), dala oglas po forumih, tudi brez uspeha. No potem so stripe začeli izdajati poleg časopisa Delo in sem ga tam kupila. Jaz sem sicer želela starega, da dopolnim zbirko, ampak dobro, tudi to je boljše kot nič. Tako da, jaz dvomim, da boš te knjige kje dobila. Razen, če ti jih kdo, ki jih ima pa jih ne rabi, proda ali podari. Srečno pri iskanju. carli

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

22. avg 2008 16:17

Jaz bi jih tud kupila, pa jih nikjer ni za dobit. Če se kdo najde, ki jih proda, mi naj javi, prosim. Seveda je najprej na vrsti Moycaa. Sama delam v knjižnici in vam povem, da so vsi mustrovi stripi popolnoma zdelani, večkrat ponovno zvezani. Tudi tam bi bilo fino prenoviti zbirko.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti